Skip to main content

Plastická chirurgia

Zákroky plastickej chirurgie

Zväčšovanie prsníkov silikonovými imlantátmi

Zväčšenie prsníkov je pre každú ženu bezpochyby mimoriadne dôležité rozhodnutie. V Scarlett Clinic máte istotu, že sa zveríte do rúk odborníkov. Snažíme sa robiť maximum pre stopercentný výsledok a komfort našich pacientiek. Augmentácia vyrieši nielen nespokojnosť s veľkosťou vašich pŕs, ale aj s ich tvarom, objemom, pevnosťou a asymetriou.

Po Bratislave aj v Košiciach ako jediné zariadenie ponúkame Augmentáciu s minimálnou jazvou.

Scarlett Clinic Vám zabezpečí zväčšenie prsníkov implantátmi s najmenšou jazvou. Vďaka dokonalej kohézii a mäkkosti gélu vo vnútri implantátu sú výsledkom operácie na pohľad i na pohmat úplne prirodzené prsia, na ktorých takmer nikto nespozná, že boli zväčšené silikónovými prsnými implantátmi. I keď ste štíhla a budete ležať na chrbte na pláži alebo zdvihnete ruky nad hlavu, prsia budú vyzerať prirodzene.

Kapsula a riziko infekcie s Motiva implantátmi

Vzhľadom k tomu, že implantát je vložený do prsníka cez sterilné vrecúško a nedotýka sa tkaniva okolo rezu, nehrozí, že by sa na ňom prichytila jediná kožná baktéria a riziko rozvoja infekcie okolo implantátu je úplne minimálne. I malá zápalová reakcia okolo implantátu môže vyprovokovať vznik kapsulárnej kontraktúry. Spomínanou operačnou technikou teda predchádzame taktiež riziku vzniku kapsulárnej kontraktúry. Ide o veľmi bezpečnú techniku.

Prvá operácia prebehla na klinike eveclinic v Bratislave, kde už je bežne dostupná všetkým klientkám.

Bežne dostupná je už aj v Scarlett Clinic s implantátmi Motiva Ergonomix.

Zmenšovanie prsníkov

Zmenšenie, alebo tiež redukčná mammaplastika, rieši úpravu nadmernej veľkosti pŕs. Býva indikovaná nielen z estetického dôvodu, ale často aj zo zdravotných dôvodov. Pri znížení hmotnosti pŕs dochádza k odstráneniu mnohých tažkostí, ako sú napríklad bolesti hlavy, bolesti krčnej chrbtice, dýchacie ťažkosti, či opuchy dolných končatín. Súčasne sa operáciou dá korigovať aj asymetria pŕs.

Modelácia prsníkov

Mastopexia alebo podvihnutie prsníkov je chirurgický zákrok, ktorý je vykonávaný za účelom vylepšenia tvaru prsníkov, zmenu polohy nízko uložených dvorcov alebo spevnenia. Pokles prsníkov býva spôsobený stratou objemu prsnej žľazy alebo ochabnutím kože. Najčastejšie môžeme dané problémy sledovať po kojení alebo po výraznom chudnutí. Svoju rolu tu samozrejme hrá aj vek. Pri zdvihnutí pŕs sa bradavka a jej dvorec presúva na vhodné miesto. Vaše prsia tak budú vyzerať pevnejšie a získajú krásny tvar.

Blefaroplastika, odstránenie previsu horných a spodných viečok

S pribúdajúcim vekom majú často pacienti problém s ovísajúcimi očnými viečkami. Dochádza k tomu v dôsledku straty elasticity kože očných viečok. Medzi ďalšie faktory vzniku ovísajúcich viečok patrí životný štýl, dedičnosť, alergie, ochorenia obličiek či typ kože. Okrem estetických problémov spôsobujú ovísajúce horné viečka aj zúženie zorného poľa, pocit únavy očí a bolesť hlavy.

Mladistvý výraz a zlepšenie videnia dosiahnete absolvovaním plastickej operácie očných viečok. Blefaroplastika koriguje ovisnutú kožu na očných viečkach. Za krátky čas zredukujeme nadbytočnú kožu, odstránime časť uvoľneného svalu a navrátime vám svieži výraz tváre.

Otoplastika, odstránenie odstávajúcich ušníc

Odstávajúce ušnice bývajú odmala častým zdrojom posmechu okolia. Tento problém môže človeka sprevádzať od ranného detstva až po dospievanie. Takto spôsobený stres môže výrazne ovplyvniť psychický vývoj dieťaťa ako i dospievajúceho mladého človeka. Niektoré typy ľudí sa ťažko vedia zmieriť s takýmto handicapom a pristúpia k riešeniu prostredníctvom estetickej operácie.

Rhinoplastika, korekcia nosa
Rhinoplastika je zameraná na zmenšenie, alebo resp. zväčšenie nosa, odstránenie poúrazových deformácii, formovanie špičky nosa a nozdier. Chirurg zasahuje do kostnej, alebo mäkkej časti nosa, záleží to od typu nosa a požiadaviek klienta.
Minilifting, Facelifting, Neck lift, Browlift, Pony lifting, Malý lifting

Cieľom faceliftingu je predĺženie mladistvých a príťažlivosť tváre.

Návrat zo staroby do mladosti je možný len výnimočne a vytvorený komplexnejší, viac psychologický a zdravotný, ako estetický problém.

Lifting tváre je pre chirurgiu náročnú operáciu. Tvár má silné prekrvenie a nervové zásobenie, ktoré musia byť vykonané operáciou. Pod uvoľňovanou kožou tváre vznikajú pri hojení pevnej kolagénnej blanky, ktorá kožu po dlhú dobu napína. Vyvoláva však pocit ťahu, ktorý nie je často. Pri klasickom liftingu tváre nikdy nevzniká maskovitá tvár. Natiahnutie ústnych kútikov a očných štrbín je možné, ale musí obsahovať špeciálny dosť komplikovaný postup.

Abdominoplastika, Miniabdominoplastika, odstránenie previsu kože brucha

Abdominoplastika (plastika brucha) je chirurgický zákrok, pri ktorom sa odstraňuje nadbytok kože a tuk zo strednej a dolnej časti brucha. Táto procedúra môže veľmi pozitívne zmeniť vzhľad „prevísajúceho brucha“.

Pri plastickej operácii brucha však vzniká trvalá jazva, ktorá v závislosti od rozsahu pôvodného problému, ako aj rozsahu operácie, môže siahať z jedného boku na druhý.

Brachioplastika, odstránenie previsu kože paží
Koža na pažiach vekom alebo po redukcii hmotnosti ovisne. Brachioplastika je plastická operácia zameraná na tvarovanie paží odstránením prebytku kože a tuku. Jazvy po operácii zostávajú schované na vnútorných stranách paží.
Tight lift, odstránenie previsu kože stehien

Pri zmenách hmotnosti a vekom môže vzniknúť ochabnutá koža v rôzných lokalitách tela. Najčastejšie je to na vnútornej ploche stehien, ramien a v oblasti zadku a brucha. V oblasti vnútorných stehien odstraňujeme nadbytočnú kožu, pričom jazvy prebiehajú od slabín do rôznej výšky na vnútornej ploche stehna.

Tento výkon sa často kombinuje s liposukciou a obvykle sa vykonáva v celkovom znecitlivení. Na ramenách prebiehajú rezy po ich vnútorných plochách a taktiež je výkon možné kombinovať s liposukciou. V oblasti zadku sa snažíme ukryť jazvy do miest, ktoré sú prekryté spodným prádlom, aby boli menej viditeľné. Týmto výkonom dosiahneme nielen napnutie kože zadku, ale aj jeho mierne zodvihnutie, čím docielime esteticky veľmi uspokojivý výsledok.

Labioplastika

Plastická gynekológia, intímna plastika a estetická gynekológia patria medzi najmladšie odvetvia medicíny. Labioplastika je procedúra, v ktorej sa spájajú dve odvetvia, a to plastická chirurgia s gynekológiou, pretože sa jedná o modeláciu vonkajších ženských pohlavných orgánov, konkrétne malých pyskov ohanbia. Malé pysky (labia minora) predstavujú dva záhyby kože, ktoré sú veľmi citlivé a mäkké. Nachádzajú sa pod veľkými pyskami ohanbia (labia majora), obklopujú poševný vchod, nad ktorým sa nachádza klitoris.

Zväčšenie Bodu G
Zväčšenie alebo augmentácia G bodu je ambulantných výkon, ktorý sa vykonáva v lokálnej anestézii. Do oblasti bodu G sa aplikuje kyselina hyaluronová. Zákrok zvýši nielen Váš, ale aj partnerov sexuálny zážitok, spríjemní Vaše intímne chvíle. Bod G bol pomenovaný podľa jeho objaviteľa E. Gräfenberga, ktorý ho opísal ako erotogénnu zónu na strednej stene pošvy, pozdĺž močovej rúry, ktorá opuchne pri sexuálnej stimulácii.
Liposuksia Tumescentná, Rádiofrekvenčná

Tumescentná liposukcia - rýchla a komfortná, skutočné tvarovanie tela, bezbolestná, len v lokálnej anestézii, bez nutnosti narkózy a hospitalizácie, skutočná strata a trvalé odstránenie prebytočného tukového tkaniva, Výborné výsledky jasne merateľné a viditeľné ihneď, rieši takmer každú problematickú partiu ako napríklad brucho, boky, stehná, zadok, kolená, paže, prsia, lýtka alebo napríklad podbradok

Rádiofrekvenčná liposukcia - využíva najnovšie poznatky vedy pri: ošetrovaní celulitídy, formovaní postavy, antiaging ošetreniach, spevňovaní pokožky. Rádiofrekvenčný prístroj RF 4 patrí k špičkovej technológii a pomáha pri revitalizácii a regenerácii pokožky a podkožných tkanív. Práve vďaka použitej multipolárnej RF technológii všetky účinky – spevňovanie ochabnutej kože, odbúravanie tuku, výrazné zlepšenie celulitídy – sú ešte viac viditeľné, tak na povrchu pokožky, ako aj v jej hlbšie uložených štruktúrach. Multipolárna rádiofrekvenčná technológia je PATENTOVANÁ a s fascinujúcimi výsledkami predstavuje JEDINEČNÝ,EXKLUZÍVNY SYSTÉM pri rádiofrekvenčných prístrojoch. Stroj je vybavený 4 rôznymi hlavicami, pomocou ktorých sa môže ošetrovať ktorákoľvek časť tela.

NAŠE SLUŽBY

Plastická chirurgia

Estetická dermatológia

Ortopédia

Fyzioterapia

Chirurgia

Ambulancia bolesti

Bunková terapia