Skip to main content

Estetická dermatológia

Zákroky estetickej dermatológie

Aplikácia Botulotoxínu

Botulotoxín je jedna z najúčinnejších látok na vyhladzovanie mimických vrások. Už roky sa používa aj na liečbu niektorých špecifických ochorení. V estetickom priemysle sa využíva botulotoxín typu A, pričom najznámejšie a zároveň aj certifikované značky sú najmä Botox a Dysport.

Botulotoxín typu A sa aplikuje do mimických svalov, aby eliminovali predovšetkým dynamické vrásky povrchné, ktoré sú viditeľné, keď sa smejeme alebo mračíme. Využívame ho aj pri nadmernom potení Hyperhidróze. Vhodný na aplikáciu podpazušia, dlaní, spodkov nôh.

Aplikácia výplňových materiálov

Väčšina z nás by chcela poznať tajomstvo večnej mladosti alebo aspoň na čas zvrátiť proces starnutia. Ide však o trvalý a fyziologický proces, ktorý ovplyvňujú viaceré faktory. Okrem prirodzeného a geneticky daného procesu starnutia, sa uplatňuje i pôsobenie UV žiarenia, hormonálne zmeny a životný štýl (fajčenie, výživa, fyzická aktivita, stres). Postupom času sa mení i štruktúra pleti, začínajú sa tvoriť jemné vrásky, ktoré sa prehlbujú, koža sa stáva menej pružná a pevná. Aj keď tieto procesy nemožno zastaviť, vieme ich zmierniť, spomaliť a dokonca i predchádzať vzniku záhybov a vrások na koži pomocou rôznych medicínskych technológií.

Kyselina hyaluronová, tzv. zlatý štandard v korekcii vrások, je telu vlastná, vekom ubúdajúca látka, ktorú nájdeme vo všetkých tkanivách nášho organizmu. Poskytuje objem vďaka svojej schopnosti viazať vodu tisícnásobne viac ako je jej objem.

V estetickej medicíne sa používa v dvoch formách – ako voľná, nezosieťovaná vhodná pre rehydratáciu a rozžiarenie vysušenej, mdlej pokožky a zosieťovaná používaná vo forme tzv. fillerov na vypĺňanie nerovností a chýbajúceho objemu. Týmto zosieťovaním sa zachovajú prirodzené viskózno- elastické vlastnosti a biokompatibilita. Odbúravanie kyseliny prebieha zväčša v priebehu 12 až 18 mesiacov. Rýchlosť odbúravania kyseliny v tkanivách závisí od použitého produktu, od miesta aplikácie (dynamika pohybu, výška metabolizmu) – napríklad v oblasti pier sa kyselina odbúrava rýchlejšie v dôsledku stálej pohybovej aktivity a zvýšeného metabolizmu.

Dracula terapia ODPORÚČAME

Ide sa o revolučnú metódu, pri ktorej sa využíva prirodzený regeneračný účinok krvnej plazmy. Výhodou ošetrenia je, že v porovnaní s ostatnými technikami ide o vlastnú krv a nie o cudzorodé látky.

Táto metóda sa vyvinula z autohemoterapie – teda z liečby vlastnou krvou, ktorá sa využíva na zvyšovanie imunity, neskôr sa začala používať v stomatológii na regeneráciu ďasien postihnutých chronickým zápalom, v ortopédii, traumatológii a v liečbe bolesti pri degeneratívnych ochoreniach kĺbov. V ošetrení obohatenou krvnou plazmou zohrávajú najvýznamnejšiu biorevitalizačnú úlohu krvné doštičky, ktoré sa v krvi nachádzajú. Krvné doštičky sú najdôležitejšie bunky v procese hojenia rán, ktoré vedú k tvorbe kolagénu. Aktivácia doštičiek uvoľňuje veľké množstvo rastových faktorov. Tieto rastové faktory stimulujú fibroblasty a aktivujú tvorbu kolagénu. Výsledkom je pevnejšia a plnšia pokožka bez vrások.

Táto metóda je vhodná na vyrovnávanie jazvičiek po akné a liečbu jaziev. Injekcie s obohatenou krvnou plazmou sa využívajú aj na odstraňovanie drobných vrások. Procedúru je potrebné opakovať dvakrát do roka. Ošetrenie s obohatenou krvnou plazmou je účinné aj na liečbu strií – drobných trhliniek v koži vznikajúcich najčastejšie v gravidite alebo pri prudkom raste.

Dracula terapia je vhodná pre stresovanú, vysušenú pokožku, na celkovú regeneráciu pokožky a regeneráciu kožných buniek poškodených UV žiarením, pokožku po menopauze a slúži na stimuláciu obnovy buniek. Môže sa použiť na tvári, krku, dekolte a rukách, ako aj na pokožke v iných častiach tela. Plazma v ošetrených oblastiach sa absorbuje približne do 48 hodín od jej aplikácie. Ihneď po aplikácii počas absorpcie plazmy vám môže ošetrenie pripadať bez účinku, no do dvoch týždňov sa dostaví očakávaná tvorba kolagénu a jeho pozitívne regeneračné účinky.

Toto unikátne Bio ošetrenie sa aplikuje viacerými spôsobmi, injekčne, Vital injectorom, s Kyselinou hyaluronovou alebo ako Biovýplň.

Toto ošetrenie je Topkou v našom zariadení.

Bunková terapia

Vplyvom pribúdajúceho veku sa z našej pokožky postupne vytráca dôležitý kolagén. Gravitácia spôsobuje, že ochabnutá pleť je ťahaná smerom k zemi. Nepomáhame si ani životným štýlom. Príznaky starnutia pleti vidieť skôr u fajčiarov, nevhodné je tiež nadmerné slnenie sa a konzumácia alkoholu.

Bunková terapia môže znieť ako sci-fi, no dokáže prinavrátiť stratenú mladosť, a to jedinečnými bunkami, ktoré telo neodmietne. Sú totiž jemu vlastné. V estetickej medicíne sa za ostatné roky rozpráva a píše veľmi veľa o rôznych omladzovacích kúrach, pri ktorých sa využívajú napríklad kmeňové bunky.

Tie majú omladiť, ozdraviť i skrášliť miesto, v ktorom sú aplikované. Je tu však jedno dôležité ale... Bunky, ktoré sa v estetickej medicíne označujú za kmeňové, sú najčastejšie odoberané z tukového tkaniva. Je otázne, či práve takéto nediferencované bunky dokážu nahradiť v pokožke pôvodné fibroplasty a fibrocity, teda bunky kože. Navyše, aplikované bunky sa svojej novej úlohy nemusia zhostiť a telo ich môže začať odmietať.

Plaxpot
V súčastnosti najpopulárnejšou metódou ošetrenia je neinvazívna blefaroplastika. Pokiaľ patríte medzi pacientov, ktorí chirurgické riešenie odkladajú alebo naň nie sú indikovaní, táto metóda je určená práve pre Vás. Prístroj je používaný aj na vyhladzovanie vrások, ošetrenie aknóznej pleti alebo odstraňovanie drobných nežiadúcich výrastkov. Ošetrenie prístrojom Plaxpot nie je vhodné pre pacientky s opuchom spodného viečka, tzv.vačok alebo s previsom mäkkého tkaniva horného viečka cez mihalnice.
HIFU neinvazívny lifting tváre, krku, dekoltu a tela

Ulthera je nová americká technológia práve prichádzajúca na európsky trh, pomocou ktorej sa vykonáva zákrok – tzv. ultherapia. Ulthera umožňuje efektívne bojovať so známkami starnutia a prejavmi zemskej gravitácie na našej pokožke, a to pomocou nechirurgického ošetrenia vysoko fokusovaným ultrazvukom. Výhodou ultherapie tváre, krku a celého tela je, že pôsobí v rovnakej podkožnej vrstve ako klasický plasticko-chirurgický zákrok. Ultherapia využíva prirodzenú regeneračnú schopnosť organizmu jemne a postupne obnoviť pamäť pokožky a podporného tkaniva.

Chemický peeling
Chemický peeling sa aplikuje z viacerých dôvodov, buď ako prostriedok na ceste k omladeniu pokožky, alebo k eliminovaniu drobných nedostatkov na pleti. Pomáha k eliminovaniu akné,či rozšírených pórov, čím zároveň pomáha zmierňovať nadmerné premasťovanie pokožky, zmierňuje jemné povrchové pigmentácie a tiež jemné vrásky. Chemický peeling pozitívne pôsobí na aktiváciu znovutvorby kolagénu.
Injekčná lipolýza
Je jednou z najnovších neoperačných metód, ktorá zbavuje telo nadbytočného tuku. Táto metóda sa používa na lokálne rozpúšťanie tuku v problémových oblastiach tela, v ktorých nahromadený tuk zostáva aj po dosiahnutí zdravej váhy.

NAŠE SLUŽBY

Plastická chirurgia

Estetická dermatológia

Ortopédia

Fyzioterapia

Chirurgia

Ambulancia bolesti

Bunková terapia